• Serwis laptopów Warszawa

     

    Serwis laptopów

     

    Matryce, zawiasy, obudowy, baterie, zasilacze, klawiatury, płyty ...

     

  • Odzyskiwanie danych

     

    Odzyskiwanie danych

    Serwery, macierze RAID, dyski HDD, SSD, przenośne, karty pamięci, pendrive

    profesjonalne usługi w jednym miejscu

    Dzwoń 22 8330504

     

  • Naprawa komputerów

     

    Naprawa komputerów

    Naprawa komputerów stacjonarnych, przemysłowych, produkcyjnych

    dzwoń 22 8330504

     

  • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

     

    Wycena naprawy

    Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

    Wycena naprawy laptopów oraz odzyskiwania danych

    dzwoń 22 8330504

     

Od lat 50 XX w. podzespoły elektroniczne na bazie połączeń ołowiowo-cynowych znaj­dowały zastosowanie w wielu różnorodnych wyrobach elektronicznych, takich jak: telewizory, komputery, lodówki, pralki, telefony , elektronika samochodowa, sprzęt oświetleniowy czy sprzęt medyczny. W wyrobach elektronicznych ołów jest bar­dzo rozproszony i bardzo trudny do odzysku. Na tak ogromne zużycie ołowiu w elektronice, składają się miliony ton odpadów elektronicznych składowanych na wysypiskach. Dla przykładu: w Europie w roku 2000 ilość odpadów elektronicznych wynosiła 6 milionów ton, w tym było 25 milionów komputerów i maszyn biurowych, a prognoza Komisji Europejskiej przewiduje podwojenie tej liczby w tym roku. Można zatem powiedzieć, że zastosowanie ołowiu w wielu wyrobach elektronicznych, trafiających po zużyciu na wysypiska śmieci, stała się zasadniczą przyczyną konieczności przejścia przemysłu elektrycznego i elektronicznego na lutowanie bezołowiowe. Nie powinniśmy się, więc przyczyniać do powiększania tych składowisk groźnych dla zdrowia i życia odpadów i nie wyrzucać komputerów, ale je reanimować, by mogły służyć jeszcze wiele lat.

Zalegające na wysypiskach komputerowe śmieci z ołowiem podlegają procesom chemicznym i atmosferycznym utleniania i rozpuszczania. Kwaśny deszcz, będący wynikiem zanie­czyszczenia atmosfery, działa na ołów o różnym stopniu utlenienia, czyli na róż­nego rodzaju tlenki ołowiu. Tlenki ołowiu rozpuszczają się w kwasach, tworząc trujące, rozpuszczalne w wodzie związki ołowiu, które mogą przenikać do gleby, a dalej do wód gruntowych i do naturalnych zasobów wody pitnej. To wszystko spowodowało się zmianę technologii w elektronice i przej­ście z technologii cynowo-ołowiowej na bezołowiową.

 Aby uniknąć wyrzucania przez klientów uszkodzonych części po naprawach na wysypiska śmieci, wszystkie części elektroniczne zdemontowane podczas procesu naprawy przekazujemy firmom zajmującym się utylizacją i raportujemy ściśle ich ilość, do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Do czego jesteśmy prawnie zobowiązani.