• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Blog

Windows 7 został wydany w 2009 r. Firma Microsoft zapewniała wtedy minimum dziesięcioletnie wsparcie tego systemu i bezpłatne aktualizacje. Obecnie ten czas już się zakończył i Microsoft przestał technicznie wspierać Windows 7.

Czytaj więcej: Co robić - komunikat koniec wsparcia dla Windows 7

Każdy model laptopa wyprodukowany obecnie ma jakieś swoje typowe usterki. Nie ominęło to również laptopów Dell Vostro serii 54xx w tym 5470. Najbardziej typową usterką notebooków z tego modelu jest gasnący ekran, falowanie podświetlenia matrycy czy pojawianie się i znikanie obrazu. Z czego to wynika ?

Czytaj więcej: Naprawa laptopów Dell Vostro 5470 i pokrewnych

zbita matryca

W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych, laptopy są narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych. Praca na kolanach, w pociągu, samochodzie, przenoszenie podczas pracy, picie i jedzenie przy laptopie- to wszystko sprawia, że dość często dochodzi do różnego rodzaju usterek mechanicznych.

1. Zbita matryca- jedna z najczęściej występujących usterek mechanicznych w laptopach. Najczęściej dochodzi do uszkodzeń podczas transportu laptopa, głównie samolotem i samochodem. Często udaje się nam zamknąć długopis czy pendrive pomiędzy matrycą a klawiaturą.

Czytaj więcej: zbita matryca, pęknięta obudowa, wyłamane zawiasy, uszkodzone gniazdo zasilania - najczęściej...

naprawa laptopów warszawa

Co trzeci laptop ulega awarii w ciągu pierwszych trzech lat użytkowania, czyli w czasie kiedy jest jeszcze w pełni wartościowym urządzeniem. ponad połowa tych awarii przypada na okres zaraz po zakończeniu gwarancji. Przypadek ? Teorii jest wiele, ale jako serwis laptopów prowadzony od 1997 roku możemy potwierdzić jedno - sposób wykonania laptopów szczególnie jeśli chodzi o obszar elektroniki, czyli to czego nie widzi klient schodzi na p.... .Design za to poszedł dalece do przodu i każdy znajdzie coś co mu się spodoba.

Czytaj więcej: Naprawa płyty głównej, wymiana gniazda zasilania, matrycy, dysku, czyszczenie chłodzenia i...

Jaką matrycę wybrać przy zakupie notebooka? Która będzie lepsza? To odwieczny dylemat z jakim borykają się użytkownicy laptopów. Postaramy się przybliżyć działanie zarówno błyszczącej jak i matowej matrycy, tak aby wybór był łatwiejszy.                                   

Opisanie laptopów z matrycą matową nie jest możliwe, bez porównania ich z laptopami z matrycą błyszczącą. Są to dwie odrębne kategorie, a spór odnośnie tej która jest lepsza trwa do dnia dzisiejszego. Na czym polega ten spór? Co charakteryzuje matowe matryce i w jakich sytuacjach będą lepsze od matryc błyszczących? W dalszej części artykułu poznasz odpowiedzi na te pytania.   

Czytaj więcej: Matryca matowa czy błyszcząca - którą wybrać?