• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

wtorek, 28 styczeń 2014 12:36

JAK DBAĆ O BATERIĘ W LAPTOPIE !!! i przedłużyc jej życie

Technologia stale się rozwija. Komputer  to już nie urządzenie stacjonarne. Laptopy, notebooki i coraz najnowocześniejsze Ultrabooki  to sprzęt idealnie nadający się do przenoszenia.

Baterie w tego typu urządzeniach oferują niejednokrotnie imponujący czas pracy bez konieczności podłączania do prądu. Niemniej jednak najczęściej w najmniej odpowiednim momencie, czyli akurat w tedy kiedy nie mamy dostępu do gniazdka musimy podłączyć sprzęt do ładowania.

Jest kilka sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii.

 

Pierwszą i podstawową zasadą oszczędzania baterii jest ustawienie jej trybu pracy na oszczędny.

Nowoczesne systemy operacyjne są wyposażone w tą funkcje i warto z niej skorzystać.  Funkcja ta działa w rożny sposób w zależności od systemu operacyjnego zastosowanego w Twoim laptopie. Przy uruchomieniu tej funkcji najczęściej można zaobserwować zmniejszenie jasności ekranu lub częściej wygaszony ekran w momencie gdy nie wykonujemy żadnej pracy.

Spadek wydajność baterii może tez powodować uruchomienie wielu aplikacji jednocześnie. Owszem jest to wygodne, ale odpowiedzmy sobie sami czy jest to potrzebne, czy ze wszystkich programów korzystamy przy każdej pracy wykonywanej na laptopie. Pamiętajmy, ze każda aplikacja pobiera energie nie tylko w momencie startu naszego komputera, ale pracują one również  w tle. Warto więc przemyśleć i części z nich wyłączyć funkcję automatycznego uruchamiania przy starcie systemu.

 Jednym z największych obciążeń dla baterii w Twoim laptopie jest podświetlenie ekranu.

Im ciemniej wyświetlany jest obraz tym laptop dłużej będzie pracował bez konieczności podłączenia go do zasilacza. Pamiętajmy jednak  żeby nie przesadzić  z obniżeniem jasności . Wzrok  jest zdecydowanie ważniejszy od kondycji baterii.

Również każde urządzenie podpięte do laptopa zużywa energię. Każdy moduł  także potrzebuje zasilania. Jeżeli więc nie potrzebujesz akurat dysku zewnętrznego—odepnij go. Nie używasz obecnie Wi-fi czy Bluetooth wyłącz je.

Jednym z najbardziej proądożernych urządzeń jest napęd optyczny. Co prawda coraz rzadziej są one stosowane . Dane najlepiej przenosić na pamięć  USB, która jest zdecydowanie bardziej energooszczędna. Jeżeli jednak zdarza Ci się zapisywać dane na płytach CD lub DVD to jeżeli będziesz chciał  z nich korzystać z daleka od zasilania sieciowego, warto wcześniej przegrać je na dysk twardy w laptopie.

Pamiętaj jednak, ze wszystkie porady na nic się nie zdadzą, jeżeli nie będziesz dbał o swojego laptopa.

Dbaj o jego czystość nie tylko na zewnątrz. Ważny jest też układ chłodzenia, laptop im chłodniejszy tym bardziej wydajny.

Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania baterii, to jej szkodzi.