• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

czwartek, 23 styczeń 2014 15:33

Jak wyczyścić klawiaturę w laptopie?

Klawiatura jest częścią która jest najbardziej narażona na zabrudzenia, gdyż najczęściej jej dotykamy używając laptopa. Poza tym, pomiędzy klawiszami znajdują się szczeliny, między które łatwo przedostaje się kurz, okruchy itp. Z czasem, jak nagromadzi się zbyt wiele tych zanieczyszczeń, może spowodować to utrudnienie w funkcjonowaniu klawiszy, klawisze będą ciężko odbijać, a nawet mogą się zablokować. Co wtedy zrobić? Jak należy usunąć te zanieczyszczenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć i pomóc w oczyszczeniu klawiatury.

Aby wyczyścić klawiaturę, możemy użyć sprężonego powietrza. Przy tym rozwiązaniu musimy być precyzyjni i uważni. Sprężone powietrze należy trzymać w odpowiedni sposób i w odpowiedniej odległości – dość sporej od klawiszy. Niezastosowanie się do tej zasady może spowodować powyrywanie klawiszy lub zamoczenie klawiatury, co nie jest wskazane. Po wykonaniu oczyszczania sprężonym powietrzem, wszystkie okruchy i inne zanieczyszczenia powinny wydostać się spod klawiszy. Aby efekt był lepszy, można dodatkowo użyć pędzelka, który łatwo oczyści szczeliny między klawiszami. Niektórzy wpadną pewnie na pomysł, aby poodczepiać klawisze aby łatwiej można było oczyścić wnętrze. Jeśli nigdy tego nie robiliście, to lepiej nie wprowadzać tego pomysłu w życie. W ten sposób można sobie trwale uszkodzić mocowania klawiszy lub oderwać cały gumowy mechanizm, który jest na stałe przymocowane do podstawy klawiatury.                                      

Jeśli chcemy bardzo dokładnie oczyścić klawisze klawiatury, to możemy do tego celu użyć lekko wilgotnej ściereczki (ale nie mokrej!) i delikatnie przecierać każdy klawisz po kolei. Użycie zupełnie mokrej ścierki, pomoże nam osiągnąć zupełnie inny efekt od zamierzonego i zamiast wyczyścić – uszkodzimy klawiaturę. Mianowicie, krople wody mogą się dostać między warstwy klawiatury i spowodować jej trwałe uszkodzenia.                        

Analizując ten temat dalej, na pewno każdy z Was zadaje sobie pytanie: Jak wyczyścić klawiaturę która została zalana? Jest to praktycznie niemożliwe, ponieważ płyn dostaje się między warstwy klawiatury, a klawiatura jest częścią nierozbieralną. Zatem, nie można jej rozłożyć, osuszyć, umyć i złożyć. W takim przypadku, jedynym rozwiązaniem jest wymiana klawiatury. Jeśli masz taki problem i niechcący zalałeś klawiaturę, przyjdź do nas z tym problemem. Nie staraj się oczyszczać jej lub suszyć, możesz tylko pogorszyć stan laptopa.      Kończąc tą poradę, chcielibyśmy aby każdy z Was zwracał uwagę na czystość swojego laptopa i systematycznie oczyszczał klawiaturę. Na pewno pomoże to w funkcjonalności sprzętu i wydłuży czas jego żywotności, a przy tym stan wizualny będzie korzystniejszy.

Wyciąganie klawiszy z klawiatury nie należy do najmądrzejszych pomysłów choć wielu klientów przychodzi do nas z układanką, która mamy poskładać. Zakup nowej klawiatury w takim przypadku jest mniej kosztowny niż składanie klawisza po klawiszu.