Wycena naprawy uszkodzonego laptopa zaczyna się od wywiadu z klientem. Mając informacje od Ciebie możemy przystąpić do dalszego sprawdzania.
W pierwszej kolejności oceniamy stan sprzętu i w zależności od otrzymanych informacji podejmujemy następne kroki
- Laptop po zalaniu - Wyjmujemy jak najszybciej baterię i częściowo rozbieramy sprzęt w celu określenia jakiego typu uszkodzenia powstały wewnątrz. Wykonujemy wstępne pomiary i staramy się oszacować ile godzin pracy i jakie części zamienne będą potrzebne do wykonania naprawy.
- Laptop nie działa - Rozbieramy laptopa i wykonujemy wstępne pomiary lub za pomocą testerów staramy się uzyskać informacje o kodach błędów. Na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować jakiego typu to uszkodzenie, jakie układy scalone mogą być uszkodzone i podać szacowane koszty naprawy.
- Zbita matryca - W przypadku gdy w laptopie jest uszkodzona lub zbita matryca najlepszym sposobem na wycenę jest wyjęcie jej i sprawdzenie modelu oraz wersji matrycy. Producenci często stosują kilka modeli matryc w tym samym modelu laptopa co łatwo może wprowadzić w błąd.
- Laptop zawiesza się, resetuje, wyłącza podczas pracy - W takich przypadkach sprawdzamy w pierwszej kolejności dysk, procesor, pamięci oraz niektóre elementy na płycie głównej i staramy się oszacować koszty naprawy.
Proces wyceny naprawy laptopa jest często o wiele bardziej złożony niż przedstawiony powyżej, ale zbierając doświadczenie od 1997 roku jesteśmy wstanie wycenić już w momencie przyjmowania ponad 90% zleceń.
Pamiętaj. U nas zapłacisz tylko za efekt !