• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
    MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

    Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

     

    CZYTAJ DALEJ

  • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
    SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

    Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

    Dzwoń 22 8330504

     serwis laptopów megaserwis

  • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
    WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

    Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

    Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

    dzwoń 22 8330504

     

 

  1. Jakość wykonania – przy jakości warto zwrócić uwagę na obudowę. W laptopach występują obudowy plastikowe, aluminiowe, tytanowe. Oczywiście, to z czego wykonana jest obudowa, ma ścisły wpływ na cenę. Natomiast co z tego, że kupimy tani sprzęt, jak po krótkim czasie rozleci się on od zwykłego zamykania i otwierania klapy matrycy.
  2. Wydajność komputera – wydajność wpływa na szybkość komputera. Bardziej wydajny komputer będzie szybciej wykonywał polecenia, ale też będzie droższy. Wydajność jest ściśle związana z wykorzystaniem komputera. Jeśli laptopa używamy do przeglądania stron internetowych, pisania dokumentów, oglądanie filmów, to wydawanie pieniędzy na lepszy sprzęt nie jest konieczne, gdyż i tak nie wykorzystamy jego całych parametrów. Natomiast, ta cecha będzie bardzo ważna dla graczy. Osoba grająca, przy zakupie laptopa, musi również zwrócić szczególną uwagę na kartę graficzną. Komputery ze zintegrowaną grafiką nie są odpowiednie do gier.
  3. Matryca – matowa czy błyszcząca? Do większości laptopów, producenci montują matryce błyszczące. Kolory wyświetlane na takich matrycach są żywsze, bardziej odwzorowujące rzeczywistość. Natomiast ta matryca posiada jedną, zasadniczą wadę: brak możliwości pracy przy dużych refleksach świetlnych, gdyż ekran zachowuje się jak lustro. Matryca matowa pozbawiona jest tej wady, natomiast kolory wyświetlane na niej już nie są tak żywe jak na błyszczącej. Niemniej jednak dla osób które pracują na zewnątrz będzie lepszym rozwiązaniem.
  4. Ilość i rodzaj złączy – warto zastanowić się jakie porty będą nam potrzebne. Najczęściej wykorzystywanymi portami, są porty USB, dlatego wielu z nas zwraca szczególną uwagę na ilość tych portów w komputerze. Kolejnym portem którego coraz częściej używamy jest port HDMI - przesyła zarówno obraz jak i dźwięk m.in. na telewizor i inne urządzenia peryferyjne. Jeśli potrzebujemy innych portów, musimy zwrócić uwagę czy występują w danym modelu.
  5. Wielkość ekranu – dla osób kupujących laptopa do użytku stacjonarnego, najlepszym rozwiązaniem będzie większa matryca, np. 17”. Osobom podróżującym, możemy polecić mniejsze notebooki, takie jak 13,3” czy 14,1”, będą one wygodniejsze oraz lżejsze przy przenoszeniu. Najbardziej powszechnymi rozmiarami są notebooki z ekranem 15,4” oraz 15,6”.
  6. System operacyjny – najnowsze laptopy wyposażone są w system Windows 8. Jest to system głównie dostosowany do ekranów dotykowych. Przy zakupie laptopa bez panelu dotykowego, zalecamy wybór Windows 7. Jeśli zakupisz laptopa bez systemu operacyjnego, będziesz musiał dokupić go na własną rękę. Aby nie spotkać się z przykrą niespodzianką, należy pamiętać również, że teraz producenci nie dołączają systemu na oddzielnej płycie CD/DVD, a umieszczają go na dysku twardym, na specjalnej partycji recovery.
  7. Gwarancja – każdy producent udziela gwarancji na swój sprzęt. Najczęściej jest to 12 lub 24 miesiące. Czasami warto dokupić dodatkową gwarancję, rozszerza się ona zazwyczaj do 3 lub 5 lat.

Ceny notebooków systematycznie co jakiś czas maleją, co jest zadowalające dla kupujących. Powyżej przedstawiliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze nowego sprzętu. Pamiętaj o ważnej zasadzie, jeżeli zamierzasz wykorzystywać swój sprzęt przede wszystkim do pracy biurowej, czy też przeglądania witryn internetowych, nie ma sensu płacić dużych sum pieniędzy za coś, czego i tak nie używasz. Jeżeli jednak zamierzasz przeprowadzać na sprzęcie skomplikowane operacje, pracować w zaawansowanych programach graficznych, grać, robić kilka operacji na raz to nie ma co oszczędzać. W tym przypadku cena = jakość.