• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
    MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

    Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

     

    CZYTAJ DALEJ

  • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
    SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

    Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

    Dzwoń 22 8330504

     serwis laptopów megaserwis

  • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
    WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

    Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

    Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

    dzwoń 22 8330504

     

 

 

raz informacje o zablokowaniu komputera przez „Departament Cyberprzestępczości „ lub „Biuro Służby Kryminalnej Wydział Wsparcia Zwalczania Cyberprzestępczości Policji”. Co śmieszniejsze takie organy nie istnieją, są wymysłem. Niestety wiele osób o tym nie wie. Na stronie oczywiście widnieje informacja, że po uiszczeniu opłaty komputer zostanie odblokowany, co w rzeczywistości nie następuje.

2. Urausy – następca wirusa Weelsof . Wykorzystuje on wizerunek Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W komputerze który jest zainfekowany tym wirusem, wyświetlona zostaje informacje, że komputer został zablokowany i że nastąpiło to, ponieważ był on używany do pobierania pirackich plików, oglądania zabronionych stron oraz powielania nielegalnych treści. Blokada sygnowana jest zdjęciem Prezydenta RP, loginem Centralnego Biura Śledczego oraz herbem miasta Szczecina. Internetowi oszuści, w ten sposób, chcą przekonać ofiarę, że naruszyła prawo, łamiąc przepisy zawarte w nieistniejącym „Kodeksie Kryminalnym Rzeczypospolitej Polskiej”. Wg zawartych w tekście instrukcji, aby odblokować komputer, należy uiścić opłatę w wysokości 500 zł, za pośrednictwem systemu internetowej płatności UKASH. Niestety tak jak w przypadku wirusa Weelsof, odblokowanie nie następuje.

3. E-Security -  ten wirus jest bardzo groźny, gdyż  pomaga oszustom włamać się na konto bankowe. Polacy często korzystają z bankowości internetowej i elektronicznej, dlatego są bardzo narażeni na działanie tego wirusa. Umożliwia on cyberprzestępcom wykradanie haseł do kont bankowych, co skutkuje utratą pieniędzy. Celem wirusa E-security jest przechwytywanie przez hakera, kodów jednorazowych które potwierdzają wykonywane transakcje na koncie bankowym użytkownika. Proces instalacji tego wirusa, odbywa się wieloetapowo, a zaczyna się od zainfekowania złośliwym oprogramowaniem komputera ofiary. Następnie, jak użytkownik wejdzie na stronę internetową swojego banku, wyświetla się komunikat o możliwości zainstalowania aplikacji, będącej „certyfikatem E-Security” na swoim telefonie komórkowym. Każda osoba, która zdecyduje się na instalację oraz uruchomienie tego oprogramowania, zostanie poproszony o wprowadzenie kodu „E-Security”. Po wprowadzeniu tego kodu, cyberprzestępcy przypisują danemu numerowi telefonu, login oraz hasło do bankowości elektronicznej. A dalej, jak możemy się domyślić, mogą przechwytywać wiadomości SMS – które zawierają hasła jednorazowe, przeznaczone do potwierdzania transakcji. Użytkownik nie będzie świadomy, tego że otrzymał SMS potwierdzający, gdyż złośliwa aplikacja zadba aby ta informacja nie była wyświetlana. W efekcie złodziej, ma kontrole nad naszym telefonem jak i komputerem, co daje mu możliwość zalogowania się na konto ofiary i wykonywanie przelewów.

 

4. Gameover to zmutowany wirus Zeus - który w dalszym ciągu stanowi realne zagrożenie dla internautów. Złośliwe oprogramowanie pozwala cyberprzestępcom na modyfikowanie treści stron internetowych banków w celu wyłudzania środków zgromadzonych na rachunku bankowym. W 2012 roku wirus Zeus, zaatakował kilkadziesiąt tysięcy komputerów, tym samym znalazł się w pierwszej piątce najgroźniejszych bonetów w polskich sieciach komputerowych. Nowa mutacja ZeuSa - Gameover, wykorzystuje do komunikacji i dystrybucji zebranych informacji, własną sieć nazywaną z ang. Peer-to-Peer(P2P). To oznacza, że Gameover do komunikacji i przesyłania danych nie potrzebuje centralnej kontroli i może swobodnie krążyć pomiędzy zainfekowanymi komputerami.

5. Virut – wirus który służy do przejmowania kontroli nad komputerami, bez wiedzy oraz zgody użytkowników. Komputery nim zainfekowane stawały się tzw. „komputerami zombi” łączącymi się w sieci (botnety). Następnie mogły być wykorzystywane do działań niezgodnych z prawem.  Wirus ten rozprzestrzenił się za pomocą stron www i był wykorzystywany m.in. do dystrybucji spamu oraz kradzieży danych.

6. DNSChanger – ten wirus manipuluje ustawieniami DNS (Domain Name Systems), czyli systemu wykorzystywanego do przekładania przyjaznych, dla użytkownika, adresów internetowych, na adresy numeryczne, zrozumiałe tylko dla komputerów.

Umożliwia to cyberprzestępcom, manipulację wynikami wyszukiwarek internetowych, kierowanie internautów na podrobione strony – które przypominały portale znanych firm oferujące internetowe zakupy bądź instalowanie kolejnego złośliwego oprogramowania.  

7. Filecoder – niezwykle groźny koń trojański. Jego złapanie zablokuje dostęp do Twoich danych. Jak uda mu się już dostać do wybranego komputera, to szyfruje pliki, a jego odblokowanie wiąże się z opłaceniem okupu sięgającego 300 dolarów lub euro. W przypadku odmiany Win32/Filecoder.NAC nawet 3000 euro, na co dany użytkownik ma wyznaczony czas. W przeciwnym razie zaszyfrowane pliki zostają usunięte. Skuteczność wirusa Filecodera to zasługa tzw. algorytmów szyfrujących (Blowfish, AES, RSA czy TEA). Próbuje on dostać się do naszego komputera różnymi drogami, m.in. można go przypadkiem złapać poprzez wejście na stronę internetową, która zaraża bądź niechcący otwierając pliki dołączone do e-mailów. Filecoder może być również pobrany przez inne złośliwe oprogramowanie.  

8. Win32/Sality – to wirus który niesie za sobą zagrożenie polimorficzne co oznacza, że każda jego wersja, jest tak modyfikowana, aby zmylić oprogramowanie antywirusowe. Ten wirusskanuje twardy dysk w celu znalezienia plików z rozszerzeniem EXE oraz SCR. Dodaje do nich fragment złośliwego kodu i dodatkowo zaszywa się w rejestrze systemowym, w celu ustawienia uruchomienia automatycznego wraz ze startem komputera. Usuwa również pliki z rozszerzeniami VDB oraz AVC. Pierwszym symptomem zainfekowania wirusem, to gwałtowny spadek ilości wolnego miejsca na twardym dysku. Po za tym komputer zaczyna pracować wolniej niż przedtem. W najbardziej poważnych przypadkach kontaktu wirusa z komputerem, jedyną pomocą która go usunie, będzie formatowanie dysku twardego oraz ponowna instalacja systemu.  Do infekcji wirusem Win32/Sality, dochodzi m.in.: przez podłączenie zakażonego pendriva, załącznik do wiadomości pocztowej oraz strony internetowe niewiadomego pochodzenia.

            Podsumowując, ważne jest aby na swoim komputerze, mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Warto również przestrzegać podstawowych zasad korzystania z Internetu, czyli nie otwierać załączników nieznanego pochodzenia, nie surfować po wątpliwych stronach internetowych, nie instalować nielegalnego oprogramowania oraz programów których nieznany. Przy korzystaniu z bankowości internetowej, należy zachować większą czujność. W przypadku gdy Twój laptop czy komputer dopadło jakieś zagrożenie zapraszamy na bezpłatną wycenę. Więcej odnośnie oferty usuwania wirusów komputerowych tu.