• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Porady

Porady

W tej sekcji zamieszczamy porady odnośnie eksploatacji laptopów, tabletów i innego sprzętu komputerowego.

Pamiętaj - Wszystko co zrobisz jest na Twoją odpowiedzialność.

Technologia stale się rozwija. Komputer  to już nie urządzenie stacjonarne. Laptopy, notebooki i coraz najnowocześniejsze Ultrabooki  to sprzęt idealnie nadający się do przenoszenia.

Baterie w tego typu urządzeniach oferują niejednokrotnie imponujący czas pracy bez konieczności podłączania do prądu. Niemniej jednak najczęściej w najmniej odpowiednim momencie, czyli akurat w tedy kiedy nie mamy dostępu do gniazdka musimy podłączyć sprzęt do ładowania.

Jest kilka sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii.

Sterownik to oprogramowanie umożliwiające komputerowi komunikację ze sprzętem lub urządzeniami. Innymi słowy mówiąc, są to programy odpowiadające za komunikację pomiędzy wybranym urządzeniem, a całym systemem. Sama ich nazwa wskazuje, że program steruje pracą danego podzespołu i powoduje określone działanie, np. karta dźwiękowa pozwala na odtworzenie dźwięku. Bez odpowiedniego sterownika, nie było by to możliwe. Dlatego niektóre podzespoły komputerowe, wymagają zainstalowania w systemie wielu sterowników. Bez nich funkcjonalność sprzętu straciła by na swojej wartości. Podstawowe urządzenia, które zazwyczaj domagają się programów sterujących to m.in.: modem, karta sieciowa, chipset, karta graficzna, karta dźwiękowa, kamera, czytnik linii papilarnych, a nawet czytnik kart sd.

Laptopy to urządzenia, których używamy niemal codziennie i w bardzo różnych sytuacjach oraz miejscach. Czasami zdarza nam się dotykać wyświetlacza palcami, po czym zostają smugi. Po za tym ekran potrafi się najzwyczajniej zakurzyć, przez co obraz nie jest już tak przejrzysty. W tym artykule podpowiemy, jak wyczyścić wyświetlacz w laptopie oraz jakich środków do tego użyć aby go nie zniszczyć. 

Klawiatura jest częścią która jest najbardziej narażona na zabrudzenia, gdyż najczęściej jej dotykamy używając laptopa. Poza tym, pomiędzy klawiszami znajdują się szczeliny, między które łatwo przedostaje się kurz, okruchy itp. Z czasem, jak nagromadzi się zbyt wiele tych zanieczyszczeń, może spowodować to utrudnienie w funkcjonowaniu klawiszy, klawisze będą ciężko odbijać, a nawet mogą się zablokować. Co wtedy zrobić? Jak należy usunąć te zanieczyszczenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć i pomóc w oczyszczeniu klawiatury.