• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

 

 • Wszystkie informacje, które raz trafią już do Internetu, praktycznie są nie do usunięcia, nawet jeśli usuniemy je z danego portalu na którym zostały umieszczone. W Internecie automatycznie wykonują się kopie, nie mówiąc już o kopiach wykonywanych przez innych internautów. Dlatego przed dodaniem wpisu, zdjęcia należy się zastanowić czy chcemy, aby np. oglądał to nasz przyszły szef. 
 • W Internecie nie istnieje coś takiego jak anonimowość. Nawet jeśli nie podamy danych na swój temat, Ci co chcą nas zidentyfikować mogą zrobić to w bardzo łatwy sposób. Sieć po za tym, że daje nam wolność obarcza nas również odpowiedzialnością.  
 • Powinniśmy zapoznawać się z regulaminami serwisów, z których korzystamy. Należy zwrócić uwagę, na co wyrażamy zgodę oraz co właściciel serwisu będzie mógł robić ze zgromadzonymi danymi na nasz temat.
 • Korzystając z serwisów społecznościowych, musimy pamiętać, że ważną kwestią są ustawienia prywatności. Ograniczenie widoczności informacji na swój temat i udostępnienie ich tylko wybranym znajomym będzie dla nas korzystniejsze, niż udostępnienie do widoczności publicznej. Warto również kontrolować ustawienia prywatności m. in. w przeglądarkach internetowych i w innych programach z których korzystamy.
 • Musimy też mieć świadomość, że korzystając z usług geolokacyjnych, dane o miejscu naszego pobytu, mogą być widoczne dla wszystkich – nie tylko dla grupy przyjaciół.                                           
 • Wszystkie konta internetowe należy zabezpieczać hasłami. Najlepiej do każdego konta mieć inne hasło, składające się z liter i cyfr, a co ważniejsze nie zawierające ważnych dla nas dat i imion.                                                                                                     
 • Należy pamiętać, aby opuszczając nasze konto, skrzynkę pocztową, zawsze się wylogować.
 • Unikanie otwierania wiadomości od nieznanych nam osób oraz instalowanie nieznanych programów, również pomoże nam w ochronie naszej prywatności.

Internet i wszystkie dogodności które za sobą niesie, przynoszą nam nie tylko większą wygodę, ale także zagrożenia dla naszej prywatności. W internetowym  świecie każde nasze zachowanie generuje cyfrowy ślad, który ujawnia ogrom informacji na nasz temat, m.in. pozwala zrekonstruować nasz styl życia. Następnie dochodzą do tego tzw. metadane – czyli dane na temat lokalizacji w której się znajdujemy bądź używanej technologii. Tego typu dane notorycznie, świadomie bądź nie, ujawniamy. Temat prywatności w internecie jest bardzo obszernym tematem – w tym artykule chcieliśmy uświadomić Was, aby jak najmniej informacji na nasz temat zapisywało się w wirtualnym świecie.