• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Proces reballingu składa się z z następujących etapów: Wylutowanie układu BGA , Zdjęcie starej cyny, Nałożenie nowych kulek, Wlutowanie układu BGA. Jak łatwo policzyć o ile wszystko idzie dobrze są to przynajmniej cztery procesy rozgrzewania i schładzania układu co sprawia, że uszkodzone połączenia w układzie mogą się przypadkiem na jakiś czas naprawić. Chodzi tu o te włoskowate połączenia, które widać na zdjęciu po lewej.

Reballing stosuje się dla układów sprawnych, gdzie np w wyniku błędnie wymienionego układu BGA trzeba go przywrócić do możliwości ponownego użytku, a trzeba ponieważ kosztują one od 100 do nawet 350 zł w przypadku układów graficznych.

Powstaje więc pytanie o koszty naprawy laptopów oferowane przez niektóre serwisy. czy za 150 zł z allegro można wykonać chociażby usługę reballingu - Według naszej opinii NIE. Potwierdzają to nasze doświadczenia w przypadku gdy klient oświadcza, że laptop był w taki sposób naprawiany a po rozebraniu okazuje się, że układ nadal jest przyklejony oryginalnym klejem do płyty głównej a poprzednia naprawa była po prostu wykonana przez dogrzana, dolutowanie układu BGA.

W naszym serwisie laptopów większość napraw wykonywana jest przez wymianę układu, chyba, że klient wyjątkowo uprze się na reballing.

Wymiana układu BGA na dobrej klasie sprzęcie do lutowania pozwala na dalsze używanie laptopa i odłożenie w czasie konieczności zakupu nowego.