• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Odzyskiwanie danych z nośników zewnętrznych takich jak pendrive czy karty pamięci SD, CF nie należy do najprostszych zadań. Z rozwojem technologii mnożą się rozwiązania, a ciągłe zmiany i dążenie do obniżenia ceny nie idą w parze z jakością i trwałością tych urządzeń. Czytając blog mojego kolegi z pracy odnośnie odzyskiwania danych ze sformatowanych kart pamięci, pomyślałem że rozwinę trochę temat który poruszył w swoim artykule.

Jak wspomniał mój kolega, trafia do nas wiele kart pamięci oraz pendrive a także dysków twardych sformatowanych przez użytkowników. Często jest to błąd lub niedopatrzenie, które potrafi usunąć wszystkie zdjęcia. Wiele razy odzyskiwaliśmy dane z sesji fotograficznych, bo ktoś zapomniał zgrać dane i kartę sformatował. To nasza codzienna praca i z jednej strony możemy się cieszyć, że ją mamy z innej zaś jest to ogromny problem ponieważ wielokrotnie są to sesje ślubne, chrzty, i inne niepowtarzalne okazje, których nie da się powtórzyć. Ludzie chcąc obniżyć koszty związane z odzyskiwaniem danych często podejmują samodzielne próby odzyskiwania danych, robiąc pod wpływem internetowych porad wiele karygodnych błędów, prowadzących do całkowitej utraty danych. Często otrzymujemy zapytania lub odpowiadamy na telefony, w których użytkownik napotkał sytuację w której system Windows prosi o sformatowanie karty. Ludzie piszą zapytania po forach i niektórzy radzą wykonać ten format i użyć jakiegoś darmowego programu do odzyskiwania danych. Jest to oczywiście skrótowe przedstawienie sytuacji ale formatowanie karty pamięci czy pendrive jest karygodnym błędem. Wszystkie te porady wydają się być tak skuteczne i proste w wykonaniu, że aż żal byłoby ich nie wykonać :-) . Poradniki w stylu jak prosto i bezpiecznie odzyskać dane z pendrive, czy jak za darmo odzyskać zdjęcia z karty rozgrzewają internet i youtube do czerwoności. Niestety wiele z tych porad idzie na skróty i nie zachowuje podstawowych zasad bezpieczeństwa.


Konieczność odzyskiwania danych z kart pamięci czy pendrive nie zawsze jest spowodowana formatowaniem czy skasowaniem plików. Niemal co dzień przyjmujemy zlecenia z uszkodzonymi kontrolerami lub zdegradowanymi kościami pamięci, a towarzyszącymi im objawami są: Prośba o formatowanie karty lub pendrive w systemie Windows, telefonie lub aparacie, informacja o uszkodzeniu karty czy zgłaszanie się karty pamięci lub pendrive w systemie bez pojemności.

Aby odzyskać dane w takiej sytuacji konieczne jest wylutowanie pamięci lub wpięcie się w piny technologiczne i sczytanie zawartości do komputera. Niestety ogromna ilość modeli tych urządzeń oraz firmware (wewnętrznego oprogramowania) sprawia, że coraz więcej pracy należy włożyć w odtworzenie struktury danych.

Koszty odzyskiwania danych ze sformatowanych kart pamięci często nie przekraczają zakupu licencji przeciętnego programu, ale mają Państwo pewność, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz że w przypadku innych uszkodzeń zachowane zostaną odpowiednie procedury. W przypadku uszkodzeń kontrolerów, pamięci czy usterek elektronicznych zawsze wyceniamy nasze usługi indywidualnie i za darmo.