2. Wyłamane zawiasy i pęknięta obudowa matrycy. Zawiasy są częścią mechaniczną, często podczas ciągłego zamykania i otwierania matrycy zacierają się co wymusza użycie większej siły podczas otwierania i zamykania, a to w konsekwencji prowadzi do wyłamania obudowy. Wymiana zawiasów w odpowiednim czasie często ograniczyłaby koszty całej naprawy. Uszkodzenie zawiasów objawia się przeważnie:
- Większym niż wcześniej oporem podczas zamykania i otwierania matrycy
- Skrzypieniem i skokami siły podczas poruszania klapą
- Luźną klapą matrycy, która często nie utrzymuje się na miejscu po otwarciu
3. Zalanie laptopa - jedzenie i picie podczas pracy lub wykorzystywanie laptopa na różnych imprezach sprawia, że dość często dochodzi do zalania laptopa. W takich przypadkach należy szybko odłączyć prąd, wyjąć baterię i udać się do serwisu notebooków. Jest jedna z awarii gdzie czas reakcji ma duże znaczenie jeśli chodzi o koszty i skuteczność naprawy.
4. Wyłamane gniazdo zasilania, USB, HDMI, Słuchawkowe, mikrofonu - uszkodzenia, które są również popularne, choć występują głównie podczas upadku laptopa podłączonego do innych urządzeń peryferyjnych.
5. Usterką która również powstaje z winy użytkowników często jest zanieczyszczenie układu chłodzenia, co prowadzi do przegrzewania się laptopa i uszkodzeń elektroniki (głownie karty graficznej). Praca na kocach, w łóżku, na kolanach często prowadzi do zatkania otworów wentylacyjnych. Regularne czyszczenie układu chłodzenia w laptopie ogranicza całościowe koszty eksploatacji.
Wymieniliśmy tu kilka najczęściej występujących usterek z winy użytkownika. Wiele z nich mogłoby ominąć was jeśli będziecie przestrzegać kilku podstawowych zasad. W przypadku gdy wystapił jakiś problem, zapraszamy na bezpłatną wycenę