• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Brak podświetlenia matrycy - Obraz przyciemniony, ledwo widoczny pod światło.

            Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że podświetlenie w laptopie całkowicie zgasło? Obraz był widoczny ale tylko patrząc pod światło? Jeśli tak, oznacza to, że w laptopie doszło do uszkodzenia któregoś z elementów, odpowiadających za prawidłowe działanie podświetlenia.

Za podświetlenie matrycy w laptopie, odpowiada kilka podzespołów. Jednym z nich są świetlówki w matrycy, następnie może być problem z ich zasilaniem – za które odpowiedzialny jest inwerter.  Uszkodzenie świetlówek bądź inwertera to najpowszechniejszy problem – najczęściej spotykamy się z tym w serwisie. W rzadszych przypadkach uszkadza się mikrokontroler na płycie głównej – jest to układ który steruje podświetleniem lub elektronika w samej matrycy.

W dzisiejszych czasach, producenci częściej montują matryce z tzw. podświetleniem LED-owym. Zatem problem świetlówki przy tego typu matrycach nie występuje, gdyż świetlówka zastąpiona jest diodami LED. Jeśli któraś z sekcji diod LED uszkodziła się, jest to trudniejsze w naprawie w porównaniu do matryc ze świetlówkami.

Przyczyną przyciemnionego obrazu, najczęściej jest zmęczenie materiału. Bardzo rzadko użytkownik ma wpływ na tą usterkę, w większości przypadków występuje ona samoczynnie. Niemniej jednak niewątpliwe jest to, że świetlówka może się uszkodzić np. poprzez upadek laptopa uderzenie, gdyż jest to część bardzo delikatna i może się stłuc. Otwieranie i zamykanie klapy laptopa, również może się przyczynić do uszkodzeń podświetlenia. Mianowicie, następują wtedy naprężenia matrycy a następstwem jest uszkodzona elektronika w matrycy.

Prawidłowo działające podświetlenie, jest bardzo ważnym czynnikiem z którego użytkownicy nie do końca zdają sobie sprawę. Pracując na laptopie w którym obraz jest ciemny lub całkowicie przyciemniony  psujemy sobie wzrok. Dlatego pamiętaj, jeśli tylko zauważysz, że coś niedobrego dzieje się z Twoim laptopem, przyjdź do naszego serwisu.

 

           

 

 

Więcej w tej kategorii: pogotowie komputerowe »