• MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?
  MASZ PROBLEM Z LAPTOPEM?

  Potrzebujesz szybkiej pomocy? Chcesz od ręki poznać koszty naprawy?

   

  CZYTAJ DALEJ

 • SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA
  SERWIS LAPTOPÓW WARSZAWA

  Na tyłach blue City. Ul. Opaczewska 43/8

  Dzwoń 22 8330504

   serwis laptopów megaserwis

 • WYCENA NAPRAWY ZA DARMO
  WYCENA NAPRAWY ZA DARMO

  Niezależnie jaka podejmiesz decyzję.

  Wycena naprawy laptopów i tabletów oraz odzyskiwania danych

  dzwoń 22 8330504

   

Laptop przegrzewa się, wolno pracuje, samoczynnie resetuje, wyłącza się

Częstym problemem występującym w laptopach jest zawieszanie się systemu operacyjnego. Objawia się to tym, że laptop w trakcie pracy przestaje reagować na wydawane polecenia, obraz zastyga, kursor stoi w miejscu. Laptop może zawiesić się również w trakcie uruchamiania, np. na logo producenta, podczas ładowania systemu Windows.

 

Najczęstszymi przyczynami zawieszania się laptopa jest:

- przegrzewanie się laptopa – kiedy laptop ma zanieczyszczony układ chłodzenia, zaczyna się mocno przegrzewać, wentylator wtedy pracuje na wysokich obrotach i ciepłe powietrze nie jest odprowadzane a system spowalnia swoją pracę, po czym może się zawieszać.

- uszkodzenie systemu operacyjnego – system operacyjny to program tworzący środowisko do  uruchamiania i kontroli zadań użytkownika. Kiedy któryś z jego składników przestanie działać bądź zostanie usunięty, system może zacząć się zawieszać w trakcie pracy lub podczas uruchamiania.

- zawirusowanie systemu – brak programu antywirusowego, może doprowadzić do zawirusowania systemu, a wirus w wielu przypadkach spowoduje zawieszanie się laptopa.

- uszkodzenie dysku twardego – uszkodzenie mechaniczne bądź logiczne dysku, często skutkuje zawieszaniem się systemu.

- uszkodzenie na płycie głównej.

Aby zdiagnozować przyczynę zawieszania się laptopa, najlepiej udać się do serwisu laptopów. Pracują tam technicy z dużym doświadczeniem, a także znajduje się tam specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, który pomoże w znalezieniu przyczyny.